New York
61°
Sunny
6:15 am7:35 pm EDT
1mph
77%
29.77
TueWedThu
72°F
59°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

US Open – Djokovic: niestety, nie będę mógł przyjechać do Nowego Jorku

25.08.2022

Trzykrotny triumfator wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open Novak Djokovic potwierdził, że zabraknie go w tegorocznej edycji. Powodem jest brak szczepienia na COVID-19. „Niestety, tym razem nie będę mógł przyjechać do Nowego Jorku” – napisał Serb na Twitterze.

35-letni Djokovic konsekwentnie odmawia przyjęcia szczepionki na koronawirusa. Z tego powodu w styczniu został deportowany z Australii i opuścił wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne. Później jeszcze nie mógł zagrać w kilku innych imprezach – m.in. w Cincinnati i Montralu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każda przyjeżdżająca do USA osoba musi okazać dowód pełnego zaszczepienia przeciw COVID-19.

„Niestety, nie będę mógł tym razem przyjechać do Nowego Jorku na US Open. Dziękuję za gesty miłości i wsparcia. Życzę powodzenia innym zawodnikom. Będę utrzymywał dobrą formę i pozytywne nastawienie i czekał na szansę na kolejne występy. Do zobaczenie wkrótce, tenisowy świecie!” – napisał Serb.

W klasyfikacji tenisistów z największą liczbą triumfów w imprezach wielkoszlemowych Djokovic jest z 21 zwycięstwami drugi, a wyprzedzający go Rafael Nadal wygrał jeden turniej tej rangi więcej.

W US Open Serb triumfował dotychczas trzykrotnie: w 2011, 2015 i 2018 roku. Tegoroczna edycja rozpocznie się w poniedziałek.(PAP)

mm/ sab/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner