New York
63°
Partly Cloudy
6:15 am7:35 pm EDT
4mph
72%
29.81
TueWedThu
72°F
59°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport
Opinie i Analizy

US Open – Niemeyer: Iga jest najlepsza na świecie

06.09.2022

Rok temu w US Open niemiecka tenisistka Jule Niemeyer odpadła w drugiej rundzie kwalifikacji. W tegorocznej edycji doszła aż do czwartej rundy, gdzie lepsza od niej okazała się Iga Świątek. „Gry serwis szwankuje to ciężko o pokonanie najlepszej zawodniczki na świecie” – podsumowała.

23-latka z Dortmundu, choć rozgrywała swój pierwszy mecz w karierze na Louis Armstrong Stadium, w pierwszym secie zupełnie nie było widać po niej debiutanckiej tremy. Dwa razy – raz w pierwszym i raz w siódmym gemie – przełamała Świątek i po 42 minutach wygrała seta 6:2. „Uważam, że w pierwszym secie spisałam się bardzo dobrze. Grałam agresywnie i grałam swój tenis. Ale potem zaczął szwankować mój serwis. A jak się nie serwuje na 100 procent to o pokonanie takiej przeciwniczki jak Iga, która jest najlepsza na świecie, jest bardzo ciężko” – powiedziała 108. tenisistka w rankingu WTA.

Do momentu rozpoczęcia drugiego seta Niemka miała bezbłędny bilans w US Open. We wcześniejszych pojedynkach odprawiała bez straty seta Amerykankę Sofię Kenin, zawodniczkę z Kazachstanu Julię Putincewą oraz Qinwen Zheng z Chin. Na tym jednak jej dobra passa się skończyła, bo po przedziwnym secie – siedem przełamań – lepsza okazała się być w nim Świątek. „W drugim secie znowu nie serwowałam najlepiej, ale wciąż miałam szansę, bo przełamywaliśmy się nawzajem. Gdybym utrzymała podanie przy 3:4 lub 4:5 to mogłabym go nawet wygrać” – podsumowała Niemeyer.

W trzecim secie Polka wreszcie złapała rytm i nie dała ugrać Niemce nawet gema. Niemeyer zapytana na konferencji co mogłaby zrobić lepiej następnym razem, aby dać sobie większe szanse na zwycięstwo odpowiedziała: „Serwować lepiej. Nawet mimo że przegrałam trzeciego seta 0:6 to był on bardziej zacięty niż wskazywałby na to wynik. Miałam swoją szansę w drugim gemie, a w piątym objęłam prowadzenie 40:15. Ale taki jest już tenis. Następnym razem oprócz serwisu chciałabym też zagrać bardziej agresywnie w drugim lub trzecim secie. To mogłoby mi pomóc w pokonaniu Igi” – zakończyła.

Z Nowego Jorku dla PAP, Tomasz Moczerniuk

moc/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner