New York
66°
Sunny
5:33 am8:11 pm EDT
6mph
65%
30
TueWedThu
77°F
82°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

US Open – Serena Williams i Novak Djokovic na liście startowej

20.07.2022

Serena Williams i Novak Djokovic znaleźli się na opublikowanej w środę liście startowej turnieju US Open w Nowym Jorku, mimo że, w przypadku serbskiego tenisisty, brak szczepienia przeciwko COVID-19 może mu przeszkodzić we wjeździe do Stanów Zjednoczonych.

40-letnia Amerykanka, sześciokrotna triumfatorka US Open, stara się zdobyć 24. wielkoszlemowy tytuł i wyrównać rekord Australijki Margaret Court. Swój ostatni turniej Wielkiego Szlema wygrała w styczniu 2017 roku w Australian Open. 28 czerwca odpadła już w pierwszej rundzie Wimbledonu, pokonana przez Francuzkę Harmony Tan.

Z kolei 34-letni Djokovic, który triumfował w Wimbledonie, zdobywając 21. tytuł wielkoszlemowy, będzie mógł wystąpić w Nowym Jorku pod warunkiem przyjęcia szczepionki. Nie spełnił go w styczniu w Australii i nie został dopuszczony do startu.

„US Open nie wymaga szczepień od zawodników, ale będzie respektować stanowisko rządu amerykańskiego, dotyczące wjazdu do USA osób, które nie są obywatelami amerykańskimi i nie są zaszczepieni” – poinformowało Amerykańskie Stowarzyszenie Tenisowe (USTA).

W sprawie dopuszczenia do gry w Nowym Jorku Djokovica trwa akcja zbierania podpisów wśród kibiców.

„Na tym etapie pandemii nie ma absolutnie żadnego powodu, aby nie pozwolić Djokovicowi na grę w US Open 2022” – napisano w petycji skierowanej do USTA, która w internecie pojawiła się 21 czerwca.

Jej autorzy wzywają rząd USA i kierownictwo USTA do podjęcia działań, które „umożliwią grę najlepszej rakiecie świata”. Do tej pory petycję podpisało prawie 12 tysięcy osób.

Serb zapowiadał wielokrotnie, że jest gotowy zrezygnować z gry w turniejach Wielkiego Szlema, jeżeli będzie zmuszany do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Tegoroczny US Open rozpocznie się 29 sierpnia. Tytułów mają bronić Brytyjka Emma Raducanu oraz Rosjanin Daniił Miedwiediew. (PAP)

af/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner