New York
52°
Fair / Wind
6:19 am7:33 pm EDT
20mph
61%
29.53
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

US Open w golfie – pierwszy wielkoszlemowy tytuł Fitzpatricka

20.06.2022

Matt Fitzpatrick wygrał wielkoszlemowy turniej golfowy US Open w Brookline w stanie Massachusetts. Dziewięć lat wcześniej 27-letni dziś Anglik triumfował na tym samym polu w rywalizacji amatorów.

W niedzielę Fitzpatrick świętował pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze. Zwyciężył z wynikiem sześć poniżej par, wyprzedzając o jedno uderzenie dwóch Amerykanów – lidera światowego rankingu Scottiego Schefflera oraz Willa Zalatorisa.

„Brak mi słów. O czymś takim marzymy, gdy dorastamy. To coś, na co pracowałem tak ciężko i tak długo. Moje pierwsze zwycięstwo w Wielkim Szlemie. Nie ma nic lepszego” – skomentował Fitzpatrick, zajmujący 18. miejsce na liście rankingowej. Za zwycięstwo otrzymał rekordową w cyklu PGA premię w wysokości 3,15 mln dolarów.

US Open jest jednym z czterech najbardziej prestiżowych turniejów, obok rozgrywanego w kwietniu Masters, w lipcu The Open Championship oraz w sierpniu PGA Championship. Jeszcze żadnemu golfiście nie udało się zdobyć klasycznego Wielkiego Szlema. W latach 2000-2001 Amerykanin Tiger Woods wygrał kolejne cztery turnieje, ale nie w jednym roku kalendarzowym. (PAP)

af/ cegl/

Tagi golf

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner