New York
72°
Cloudy
5:24 am8:27 pm EDT
6mph
55%
29.98
ThuFriSat
84°F
86°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: 104-latka skoczyła ze spadochronem, jest najstarszą osobą na świecie, która tego dokonała (WIDEO)

02.10.2023

104-letnia Dorothy Hoffner z Chicago skoczyła w niedzielę ze spadochronem w tandemie z instruktorem; jest najstarszą osobą, która dokonała takiego wyczynu – poinformował portal sieci ABC.

„Wiek to tylko liczba” – powiedziała Hoffner do wiwatującego tłumu chwilę po wylądowaniu na lotnisku Skydive Chicago Airport w Ottawie w stanie Illinois, około 140 kilometrów na południowy zachód od Chicago.

Teraz skoczkini chce uzyskać certyfikat najstarszej osoby, która kiedykolwiek skoczyła ze spadochronem.

Pierwszy raz Hoffner skoczyła, gdy miała 100 lat. Musiała wówczas zostać siłą wypchnięta z samolotu. Tym razem nalegała, by ona była stroną prowadzącą w tandemie z instruktorem. W grudniu Amerykanka skończy 105 lat i stawia przed sobą nowe wyzwania – chce teraz polecieć balonem, ponieważ nigdy jeszcze nie odbyła takiego lotu.

Dorothy Hoffner pobiła rekord Guinnessa ustanowiony w maju 2022 roku. Szwedka Linnea Ingegard Larsson skacząc ze spadochronem, miała skończone 103 lata – przypomniał portal ABC. Teraz Amerykanka domaga się oficjalnego uznania swojego rekordu przez prowadzących księgę rekordów. (PAP)

Zdjęcia: Facebook @Chicago History

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner