New York
45°
Mostly Cloudy
6:52 am7:11 pm EDT
3mph
53%
30
SatSunMon
48°F
61°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: 19 mln dolarów za lunch z Warrenem Buffettem

21.06.2022

Anonimowy licytator zapłacił rekordową sumę 19 mln dolarów za prywatny lunch ze słynnym amerykańskim inwestorem giełdowym, przedsiębiorcą i filantropem, miliarderem Warrenem Buffettem. Wylicytował to na aukcji, z której dochód przeznaczony był na cele charytatywne.

Coroczną aukcję charytatywną organizuje portal eBay we współpracy z Glide Foundation, organizacją non-profit z siedzibą w San Francisco. Zajmuje się ona walką z ubóstwem, głodem i bezdomnością. Licytacja rozpoczęła się od 25 tys. dolarów a zakończyła kwotą 19 mln. Według eBay zwycięzcą była anonimowa osoba.

„Tegoroczna ogromna suma jest ponad czterokrotnie wyższa od zwycięskiej oferty 4 567 888 dol. z 2019 roku na ostatniej aukcji przed przerwą z powodu pandemii Covid-19. Zwycięzcą był wówczas przedsiębiorca z branży kryptowalutowej Justin Sun” – podała w poniedziałek telewizja CNN.

Według eBay, tajemniczy licytator będzie mógł zjeść prywatny lunch z Buffettem i maksymalnie siedmioma innymi osobami w nowojorskiej restauracji Smith & Wollensky Steakhouse.

„W imieniu Glide i osób, którym służymy, dziękuję Warrenowi Buffettowi za jego niesłabnącą hojność, partnerstwo i poświęcenie oraz niesamowity wkład w naszą misję” – stwierdziła prezes i dyrektor generalny fundacji Karen Hanrahan.

Aukcję zapoczątkowała w 2000 roku nieżyjąca już żona inwestora Susie Buffett. Od 2003 roku zarządza nią eBay.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ jm/

Foto: https://www.cnbc.com/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY