New York
63°
Light Rain
6:46 am6:48 pm EDT
18mph
86%
30.12
TueWedThu
61°F
68°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: 30 lat więzienia za pomoc w ukryciu zwłok zabitej kobiety

15.08.2023

Sąd federalny w Waco w Teksasie skazał w poniedziałek Cecily Aguilar na 30 lat więzienia za pomoc swojemu partnerowi Aaronowi Robinsonowi w ukryciu ciała zabitej żołnierki Vanessy Guillen.

Obydwoje rozczłonkowali ciało i zakopali szczątki nad brzegiem rzeki Leon. 20-letni Robinson, tak jak jego ofiara, był żołnierzem. Zanim został oskarżony popełnił samobójstwo.

Początkowo 25-letnia obecnie Aguilar nie przyznawała się do winy. Wielokrotnie przesłuchiwana przez detektywów okłamywała ich, że w dniu zaginięcia Vanessy, wraz z Robinsonem byli w domu przez cały dzień i noc. Załamała się dopiero, kiedy dowiedziała się o znalezieniu ciała zabitej.

Według Aguilar pomysł, jak rozczłonkować i ukryć zwłoki podsunął im serial „Zabójcze umysły”.

Zgodnie z relacją lokalnej telewizji KTWX/Gray News, Aguilar najpierw zeznała, że Robinson przystawił jej pistolet do głowy i zażądał pomocy w pozbyciu się ciała Guillen. Później jednak to odwołała. Zapytana, dlaczego miałby zabić kobietę, powiedziała, że nie wie i że ledwo ją znał. W jego telefonie nie było zapisane nawet jej nazwisko.

Jak podała AP, rodzina Guillen uważała, że była ona molestowana seksualnie w bazie wojskowej. Zdaniem przedstawicieli armii USA nie dopuścił się tego Robinson. Później w raporcie oświadczyli, że Guillen w bazie nękał inny żołnierz.

„Urzędnicy stanowi i federalni przyjęli w 2021 roku honorującą Guillen ustawę, która odebrała dowódcom część uprawnień i dała ofiarom nękania więcej możliwości zgłaszania nadużyć. Funkcjonariusze armii zdyscyplinowali 21 oficerów i podoficerów w związku ze śmiercią kobiety” – podkreśliła AP.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ kb/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY