New York
48°
Sunny
6:59 am7:07 pm EDT
7mph
37%
30.24
TueWedThu
61°F
57°F
64°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Publicystyka
Prawo i Finanse

USA: Bank Światowy przeznacza 2,5 mld dolarów na dodatkową pomoc dla Ukrainy

24.02.2023

Bank Światowy poinformował w piątek, że przeznacza 2,5 mld dolarów w postaci grantów na dodatkową pomoc dla Ukrainy, aby wesprzeć budżet kraju i zapewnić Ukraińcom dostęp do podstawowych usług.

„Środki, dostarczone przez Agencję USA ds. Międzynarodowego Rozwoju (USAID), zostaną przekazane rządowi Ukrainy po stosownej weryfikacji wydatków przez Bank Światowy” – przekazano w komunikacie.

W grudniu Bank Światowy ogłosił, że przeznacza na pomoc dla Ukrainy kolejne 610 mln dol. i poinformował, że utworzył międzynarodowy fundusz powierniczy, którego celem jest wsparcie rządu Ukrainy.

Wśród ofiarodawców Funduszu Powierniczego na rzecz Pomocy Humanitarnej, Odbudowy i Reform na Ukrainie (URTF) znalazły się Szwajcaria, Austria, Islandia, Litwa, Holandia, Norwegia i Szwecja, które przekazały początkowo 250 mln dolarów. Kanada i Japonia również zadeklarowały wsparcie dla URTF.

Fundusz zapewni koordynację finansowania i mechanizm wsparcia, aby pomóc rządowi ukraińskiemu w utrzymaniu zdolności administracyjnych, świadczeniu usług, przeprowadzeniu działań pomocowych oraz zaplanowaniu i wdrożeniu programu odbudowy i reform na Ukrainie. (PAP)

fit/ mal/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY