Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Bezdomne kobiety zwracają tysiące dolarów znalezione w spalonym samochodzie

26.11.2022

Dwie bezdomne kobiety w północnej Kalifornii w USA zwróciły właścicielowi zniszczonego w pożarze vana tysiące dolarów, które tam znalazły. Znały go i próbowały wraz z dwoma innymi bezdomnymi ocalić w zgliszczach to, co było w spalonym aucie.

Jak podał „Fox News” pożar miał w czwartek w nocy w pobliżu lotniska w San Jose. Mężczyzna ma na imię George, a dwie bezdomne kobiety uratowały z pożogi dwa jego psy. Kobiety natrafiły też na nieokreśloną ilość gotówki, tysiące dolarów.

„Zanim znalazłam pieniądze, mówił mi, że właśnie je stracił. Oszczędzał je, żeby wrócić do domu i odwiedzić rodzinę. Nie widział swojej rodziny od 10 lat. On musi zobaczyć rodzinę” – opowiadała bezdomna Gretchen Pace portalowi informacyjnemu.

George został hospitalizowany z powodu nie związanej z wybuchem ognia choroby. Wyraził wdzięczność za postawę bezdomnych.

Druga kobieta, Kimberly Williams, powiedziała, że znalazła wśród wraków dolary schowane w puszce.

„Były nadpalone z boku, ale środek był w pełni widoczny. Numer serii i wszystkie inne szczegóły były nienaruszone. Nie wiem, ile tego było. Nie liczyłam tego. Po prostu się tym podekscytowałam” – zaznaczyła Williams.

Obie kobiety potwierdziły, że przekazały pieniądze z powrotem George’owi.

„Po prostu mu je dałam, a on zaczął płakać i powiedział +O mój Boże, dlaczego to zrobiłaś?+ Powiedziałam, że to twoje pieniądze. Nie są moje. Zaproponował mi nagrodę. Odmówiłam i powiedziałam tylko +Daj mi na paczkę papierosów+. On powiedział: +Pozwól mi zabrać cię na kolację+. Odparłam, że kawa i pączek wystarczą” – cytuje Fox News Gretchen Pace.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY