New York
75°
Mostly Cloudy
5:46 am8:18 pm EDT
4mph
84%
30.06
FriSatSun
86°F
86°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

USA: Chaos na nowojorskim Manhattanie podczas rozdawania darmowych konsoli PlayStation (VIDEO)

05.08.2023

Policja rozproszyła w piątek tysiące nastolatków na Manhatanie z powodu chaosu w trakcie rozdawania konsoli PlayStation przez influencera Kai Cenata. Słynny twórca gier wideo, znany z działalności w mediach społecznościowych, nie miał zezwolenia na wydarzenie, które wymknęło się spod kontroli.

Nie jest jeszcze jasne, dlaczego na placu Union Square tłum, który początkowo się bawił i tańczył, stał się agresywny. Młodzi ludzie rzucali śmieciami w policję, niszczyli bariery ochronne. Doszło do bijatyki, w której według policji sporo nastolatków doznało obrażeń.

Niektórzy wspinali się na samochody, pomniki i inne znajdujące się na placu obiekty. Chaos nastąpił jeszcze przed zaplanowanym na godz. 16 wydarzeniem. Zarówno influencer Cenat, jak też inne liczne osoby trafiły do aresztu.

W godzinach piątkowego, wieczornego szczytu odnotowano opóźnienia zarówno w ruchu drogowym jak i na niektórych liniach metra.

„Zamieszanie wywołało najwyższy poziom mobilizacji nowojorskiej policji (NYPD). Według jej rzecznika wezwano około tysiąca funkcjonariuszy, aby zareagowali na eskalację zamieszeki. Nie jest jeszcze jasne, czy przeciwko Cenatowi zostaną postawione zarzuty karne” – informowała telewizja NBC.

Policja w końcu przejęła kontrolę i opróżniła park na Union Square.

Kai Cenat, jest przedstawiany jako streamer Twitcha i YouTuber. Do sieci trafił w 2018 roku, kiedy był w szkole średniej. W lutym 2023 roku stał się najczęściej subskrybowanym streamerem Twitcha wszechczasów, z ponad 100 000 subskrybentów.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ jm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner