New York
73°
Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
7mph
54%
29.96
MonTueWed
72°F
81°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

USA: Chiny przekroczą „czerwoną linię”, jeśli dostarczą broń Rosji

20.02.2023

Stała przedstawicielka USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield powiedziała w niedzielę CNN , że ?Chiny przekroczą „czerwoną linię”, jeśli zdecydują się na dostawy broni do Rosji prowadzącej wojnę z Ukrainą.

„Z zadowoleniem przyjmujemy oświadczenie Chin, że chcą pokoju, ponieważ zawsze o to zabiegamy w takich sytuacjach. Ale musimy również jasno powiedzieć, że jeśli Chińczycy lub ktokolwiek inny zamierza udzielić śmiercionośnego wsparcia Rosjanom w ich brutalnym ataku na Ukrainę, to jest to niedopuszczalne. To byłaby „czerwona linia” – powiedział przedstawicielka USA.

Chiny rozważają przekazanie Rosji broni i amunicji do wykorzystania na wojnie przeciwko Ukrainie – powiedział w niedzielę stacji CBS sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Chiny zaprzeczają tym doniesieniom. Szef chińskiej dyplomacji Wang Yi powiedział w sobotę przy okazji Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że Chiny „ani nie stały bezczynnie, ani nie dolewały oliwy do ognia” w związku z wojną na Ukrainie – poinformowała agencja Reutera.(PAP)

wr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner