New York
55°
Fog
6:20 am7:32 pm EDT
10mph
94%
29.37
SatSunMon
54°F
68°F
70°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

USA: Ćwierć miliona klientów zakładów energetycznych bez prądu na północnym wschodzie kraju

15.03.2023

Burze śnieżne przyniosły w części północnego wschodu Stanów Zjednoczonych silne opady; spadło nawet ponad 90 cm śniegu. Przerwy w dostawach prądu odnotowano u ponad 250 tys. klientów zakładów energetycznych. W niektórych regionach prędkość wiatru przekraczała 100 km na godzinę – podała w środę stacja NBC News.

Żywioł, który uderzył w Nową Anglię i inne regiony, nie spowodował dotychczas ofiar śmiertelnych.

„Wiele osób w Nowej Anglii obudziło się w środę rano w dzielnicach pokrytych białym puchem. Ponad 90 cm śniegu spadło w Moriah, Stony Creek i Palenville w stanie Nowy Jork, a także w Marlboro w stanie Vermont i Colrain w Massachusetts” – wyliczyła NBC News.

Jak podano wichury nawiedziły cały północny wschód. We Frenchboro w stanie Maine porywy wiatru przekraczały 110 km na godzinę, a w Atlantic City w stanie New Jersey dochodziły do 95 km na godzinę.

„To jeszcze nie koniec. Mamy pewne obawy o to, co przyniosą silne wiatry i większe opady śniegu w części stanu. Jest wiele przerw w dostawach prądu w południowej części” – ostrzegał we wtorek gubernator Vermontu Phil Scott.

Zgodnie z informacją PowerOutage.us w środę rano niemal 200 tys. klientów wciąż nie miało prądu w stanach Nowy Jork, Massachusetts, Vermont, New Hampshire i Maine. We wtorek łącznie ponad 700 lotów odwołano do lub z lotnisk LaGuardia w Nowym Jorku, Newark Liberty International Airport w New Jersey i Logan International Airport w Bostonie.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner