New York
66°
Fair
6:42 am6:55 pm EDT
6mph
56%
30.28
FriSatSun
72°F
63°F
64°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

USA: Członek Izby Reprezentantów z Nowego Jorku aresztowany za oszustwa i kradzież funduszy publicznych

10.05.2023

W środę aresztowano republikańskiego kongresmena z Nowego Jorku George’a Santosa. Postawiono mu 13 federalnych zarzutów, w tym m.in. oszustwa, kradzież funduszy publicznych i kłamstwa.

„Zadziwiająca seria kłamstw i fabrykacji wprawiła w osłupienie nawet zatwardziałych polityków. Został oskarżony w 13-punktowym akcie oskarżenia, w tym o siedem zarzutów oszustwa telekomunikacyjnego, trzy – prania pieniędzy, jeden – o kradzież funduszy publicznych i dwa zarzuty – o składania fałszywych oświadczeń w Izbie Reprezentantów” – podała CNN.

Ustawodawca reprezentował okręg obejmujący część Long Island i Queens. Stał się przedmiotem dochodzenia w wielu jurysdykcjach oraz przez Komisję Etyki niższej izby Kongresu USA.

Podczas krótkiego okresu na Kapitolu, Santos został oskarżony o łamanie praw dotyczących finansowania kampanii, naruszanie federalnych praw dotyczących konfliktu interesów, kradzież gotówki przeznaczonej dla umierającego psa weterana wojny w Iraku, system oszustw związanych z kartami kredytowymi i kłamstwa dotyczące wykształcenia i miejsc pracy.

Kongresmen przyznał się do wprowadzenia ludzi w błąd co do swojego wykształcenia i statusu finansowego, ale nadal zaprzecza poważniejszym zarzutom.

Podczas kampanii w zeszłym roku Santos pokonał demokratycznego przeciwnika, skupiając się na kwestii przestępczości i inflacji. Twierdził kiedyś, że Demokraci „próbują zakazać nawet papieru toaletowego”.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ mal/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY