New York
75°
Clear
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
81%
30.17
SunMonTue
91°F
91°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Cztery osoby zginęły podczas strzelaniny w banku w Louisville

10.04.2023

Cztery osoby zginęły, a kolejnych dziewięć zostało rannych w trakcie strzelaniny w banku w centrum Louisville, największym mieście stanu Kentucky – poinformowały w poniedziałek władze miasta. Napastnik został zabity. Wstępne raporty policyjne mówiły o sześciu zabitych.

Policja zidentyfikowała napastnika jako 23-letniego Connora Sturgeona, który rozpoczął pracę w pełnym wymiarze w śródmiejskim oddziale Old National Bank w zeszłym roku. W latach 2018-2020 był stażystą w placówce.

Napastnik transmitował atak na żywo przez internet.

Gubernator Kentucky Andy Beshear powiedział podczas briefingu, że znał niektóre z ofiar, w tym wiceprezesa w banku.

„Mam bardzo bliskiego przyjaciela, który nie przeżył dzisiaj” – powiedział. „Jest też inny bliski przyjaciel, który też nie przeżył. I jeden, który jest w szpitalu, który, mam nadzieję, przeżyje” – dodał.

Dziewięć osób rannych w ataku zostało przewiezionych do szpitala uniwersyteckiego w Louisville – poinformował rzecznik placówki. Wśród rannych jest dwóch policjantów. Jeden z policjantów, 26-latek, który niedawno opuścił akademię policyjną, jest w stanie krytycznym po przejściu operacji mózgu. Dwie inne ofiary również były w stanie krytycznym.

Reuters pisze, że tylko w bieżącym roku w USA miały miejsce 146 przypadków masowych strzelanin. (PAP)

mma/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner