New York
48°
Mist
6:27 am5:48 pm EDT
6mph
89%
30.05
SunMonTue
64°F
55°F
50°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Cztery osoby zginęły w katastrofie balonu w Arizonie

16.01.2024

Cztery osoby, w tym pilot, zginęły, a jedna odniosła poważne obrażenia, gdy balon na ogrzane powietrze rozbił się na pustyni w Arizonie – poinformowała w poniedziałek amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). Wcześniej z balonu oddało skok ośmiu spadochroniarzy.

Balon Kubicek BB 85 Z spadł w niedzielę w okolicach miejscowości Eloy, około 100 km na południowy wschód od Phoenix; przyczyna wypadku nie jest znana – podała agencja Reutera.

„Balon uderzył w pustynny teren w wyniku nieokreślonego problemu z czaszą” – oświadczyła NTSB. Według wstępnych ustaleń nie było żadnych anomalii mechanicznych, inne części wydają się nienaruszone – powiedział przedstawiciel NTSB, dodając, że powłoka balonu zostanie sprawdzona później.

Urządzenie elektroniczne zawierające informacje o locie i kamera wideo zostały wysłane do siedziby NTSB w Waszyngtonie dla dalszej analizy.

„Ważne jest, aby wyjaśnić, że skoki spadochronowe były zamierzone i zostały pomyślnie zakończone przez wszystkich skoczków, zanim pojawiły się jakiekolwiek problemy z balonem na ogrzane powietrze” – poinformowano w oświadczeniu policji w Eloy. (PAP)

mwt/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY