New York
72°
Showers in the Vicinity
5:45 am8:20 pm EDT
5mph
90%
29.97
WedThuFri
82°F
84°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Dramatyczna akcja ratunkowa na kalifornijskiej pustyni

14.06.2024

Para turystów, która była na pieszej wycieczce na pustyni w południowej Kalifornii, opadła z sił w temperaturze sięgającej plus 105 st. w skali Fahrenheita (ok. 41 st. w skali Celsjusza). Skończyła im się też woda. W ostatniej chwili zdołali wezwać pomoc dzwoniąc na numer ratunkowy 911.

Jak poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Riverside, nierozważni turyści wybrali się na wycieczkę w bezludnym pustynnym rejonie, położonym na południe od Parku Narodowego Joshua Tree.

Załoga ratowniczego śmigłowca zdołała ich odnaleźć w rejonie nazwanym Painted Canyon, kiedy chronili się przed palącymi niemiłosiernie promieniami słońca na dnie wyschniętego potoku.

Ratownicy opuścili się na linach i wciągnęli ich na pokład. Kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Stan mężczyzny był nieco lepszy, ale również wymagał hospitalizacji.

Biuro szeryfa przyznało, że niefortunni turyści mieli dużo szczęścia bowiem groziła im niechybna śmierć gdyba ratownicy ich nie odnaleźli. Biuro ostrzegło, że wycieczki na pustynię o tej porze roku są niezwykle ryzykowne. (PAP)

jm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner