New York
61°
Fair
6:12 am7:37 pm EDT
9mph
43%
30.17
ThuFriSat
52°F
55°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

USA: Dwoje z czworga Amerykanów, którzy przeżyli porwanie w Meksyku, wróciło do kraju

08.03.2023

Dwoje z czworga Amerykanów, którzy przeżyli porwanie w Meksyku, zostało przewiezionych we wtorek do teksańskiego szpitala na leczenie i obserwację. Osoba podejrzana o udział w porwaniu jest w areszcie.

Minivan, którym czworo obywateli USA przyjechało do Meksyku, został w piątek ostrzelany. Następnie napastnicy przenieśli Amerykanów do innego pojazdu i uprowadzili.

Zdaniem śledczych za atakiem i uprowadzeniem stoi meksykański kartel narkotykowy, który prawdopodobnie pomylił Amerykanów z haitańskimi przemytnikami narkotyków. Dwoje z uprowadzonych nie żyje. Osoba podejrzana o udział w porwaniu jest w areszcie.

Dwoje Amerykanów, którzy przeżyli, wróciło już do kraju. Zostali przewiezieni do szpitala w Teksasie. Kobieta nie doznała żadnych obrażeń, natomiast mężczyzna ma ranę postrzałową nogi.

Według władz USA porwani Amerykanie nie byli uwikłani w handel narkotykami. Pojechali do Meksyku na zabiegi medyczne.

„Meksyk stał się popularnym miejscem dla +turystyki medycznej+. Przyciąga ludzi, pragnących się poddać zabiegom, które są tam albo tańsze, albo się ich w USA nie przeprowadza. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom ostrzegają jednak, że ten rosnący trend może nieść ze sobą niebezpieczne ryzyko komplikacji po zabiegach” – podkreśla stacja CNN.

Zgodnie z analizą organizacji „Pacjenci bez granic” (PBB), Amerykanie mogą w Meksyku zaoszczędzić od 40 do 60 proc. na zabiegach oferowanych turystom medycznym.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner