New York
70°
Partly Cloudy
5:28 am8:18 pm EDT
8mph
50%
29.8
WedThuFri
77°F
72°F
77°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Firma Amazon zwolni w najbliższych tygodniach 9 tys. pracowników

20.03.2023

Amerykańska firma Amazon.com Inc zapowiedziała w poniedziałek zwolnienie w najbliższych tygodniach 9 tys. pracowników. Jak wyjaśnia portal CNBC, Amazon liczy się z prawdopodobnym spowolnieniem gospodarczym. Firma zrezygnowała z niektórych eksperymentalnych projektów i ograniczyła tempo rozbudowy magazynów.

Redukcje dotkną osoby zatrudnione w działach reklamy, chmury obliczeniowej i związanych z kanałem Twitch – podała agencja Reutera. Wynikają one z konieczności racjonalizacji kosztów, a także – jak napisał szef firmy Andy Jassy w skierowanym do pracowników komunikacie – „niepewności dotyczącej najbliższej przyszłości”.

W styczniu Amazon ogłosił, że planuje zwolnienie około 18 tys. pracowników.

Spowodowane wysoką inflacją podwyżki stóp procentowych w USA odbiły się zarówno na wydatkach konsumentów jak i korporacji, co dla wielu firm z różnych sektorów oznaczało pogorszenie perspektyw. W efekcie przedsiębiorstwa zaczęły redukować zatrudnienie. Zdaniem ekspertów z firmy rekrutacyjnej Challenger od 2009 roku w amerykańskiej gospodarce nie było tak dużych zwolnień.

Według danych amerykańskiego Biura Statystyki Pracy w lutym inflacja CPI (indeks cen dóbr konsumpcyjnych) w USA obniżyła się do 6,0 proc. wobec 6,4 proc. odnotowanych w styczniu. (PAP)

os/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner