New York
82°
Sunny
5:30 am8:14 pm EDT
5mph
28%
29.83
SatSunMon
79°F
81°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Publicystyka
Technologie

USA: General Motors wycofuje prawie milion pojazdów z powodu usterki poduszki powietrznej

12.05.2023

Amerykański producent samochodów General Motors poinformował w piątek, że wycofa z rynku prawie milion pojazdów w Stanach Zjednoczonych, gdyż napełniacz poduszki powietrznej kierowcy może ulec eksplozji podczas użycia.

Reklamacja obejmuje 994,763 pojazdów marki Buick Enclave, Chevrolet Traverse i GMC Acadia z lat 2014 do 2017 z modułami produkowanymi przez ARC Automotive – podał Reuters.

GM poinformował w złożonym w piątek oświadczeniu, że w marcu br. dowiedział się o zgłoszeniu, że Chevrolet Traverse z 2017 r. był zaangażowany w kolizję, podczas której doszło do rozerwania napełniacza przedniej poduszki powietrznej kierowcy.

Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) zażądał wycofania 67 milionów napełniaczy poduszek powietrznych, ze względu na to, że wierzy, że istnieją wady w zakresie bezpieczeństwa tego elementu, jednak ich producent ARC Automotive odrzucił żądanie amerykańskiego regulatora – pisze Reuters, powołując się na dokumenty opublikowane w piątek.

Napełniacze poduszek powietrznych produkowanych przez ARC Automotive znajdują się w pojazdach m.in. General Motors, BMW, Hyundai Motor i Kia Motors.(PAP)

mma/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner