New York
48°
Sunny
6:59 am7:07 pm EDT
7mph
37%
30.24
TueWedThu
61°F
57°F
64°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Turystyka

USA: Jerozolimska Cytadela Dawida uznana za jedno z „najpiękniejszych miejsc na świecie” przez magazyn TIME

18.03.2023

Amerykański tygodnik TIME wymienił łącznie 50 miejsc wartych odwiedzenia na całym świecie, a oprócz jerozolimskiej cytadeli na liście znalazły się lokalizacje m.in. w Japonii, Egipcie i Jordanii. Jerozolimska cytadela będzie ponownie udostępniona zwiedzającym w czerwcu bieżącego roku po trwających trzy lata pracach konserwatorskich.

Portal The Jerusalem Post napisał, że zabytek znajdujący się w centrum Jerozolimy może pochwalić się panoramicznym widokiem na całe miasto.

Prace konserwatorskie, których koszt wyniósł 50 milionów dolarów, obejmowały konserwację i zachowanie historycznego parku archeologicznego datowanego na ponad 2500 lat.

Jerusalem Post zaznacza, że w trakcie renowacji nie brakowało wyzwań, które obejmowały zachowanie integralności historycznych miejsc datowanych na tysiące lat.

W czasie prac dodano 10 nowych galerii wystawowych oraz wybudowano wielopoziomowy pawilon wejściowy.

Cytadela, która od 1989 roku funkcjonuje jako muzeum, nigdy nie była budowana z myślą o dostępie do niej, dlatego w trakcie obecnych prac zainstalowano dwie windy, dzięki którym zabytek stanie się również dostępny dla osób niepełnosprawnych.(PAP)

mma/ tebe/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY