New York
39°
Fair
7:00 am5:19 pm EST
4mph
66%
29.95
TueWedThu
45°F
54°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

USA: Kierowca ciężarówki, który ratował ludzi podczas śnieżycy dostał bilet na Super Bowl

18.01.2023

Kierowca ciężarówki Jay Withey, który podczas grudniowych śnieżyć jakie nawiedziły m.in. Buffalo uratował swym bohaterskim zachowaniem 23 osoby, otrzymał od klubu futbolu amerykańskiego Buffalo Bills bilet na największe sportowe wydarzenie w USA – 57. finał ligi NFL Super Bowl.

Władze klubu Buffalo zamieściły na Twitterze film przedstawiający wręczenie biletu bohaterowi. Kierowcę odwiedził były gwiazdor drużyny Buffalo Thurman Thomas, który wręczył mu bilet na finał. Super Bowl odbędzie się 12 lutego na stadionie w Glendale w Arizonie.

W święta Bożego Narodzenia śnieżyce sparaliżowały wiele miast na wschodnim wybrzeżu USA, a szczególnie zachodnią część stanu Nowy Jork, w tym rejon Buffalo, w którym życie w kataklizmie straciło 39 osób (w całych Stanach Zjednoczonych ponad 60). Spadło wówczas ponad 120 cm śniegu.

Whitey jeżdżąc po coraz bardziej nieprzejezdnych ulicach Buffalo zabierał do samochodu napotkane osoby i szukał dla wszystkich schronienia. Gdy nie udało się go uzyskać w prywatnych domach, a policja poinformowała go, że nie jest w stanie udzielić pomocy, postanowił „włamać się” do szkoły, pod którą podjechał samochodem. Wybił okno, otworzył drzwi i wpuścił kilka osób do środka. Sam wyszedł w szalejącą zamieć i zaczął szukać w okolicy tych, którzy walczyli z żywiołem i nie byli już w stanie o własnych siłach wydostać się ze śnieżnej pułapki.

W ten sposób ocalił 23 osoby, które razem z nim w szkolnej stołówce przetrwały najgorsze kilkadziesiąt godzin nawałnicy.

Whitney miał jednak poczucie winy po „włamaniu się” do budynku szkolnego i opuszczając tymczasowe lokum zostawił list: „Bardzo mi przykro z powodu włamania. Musiałem to zrobić, żeby wszystkich uratować” – napisał.

Kierowca ciężarówki nie krył zdziwienia i radości, gdy otrzymał bilet na Super Bowl. Przyznał, że otrzymał już podziękowania od wielu osób, w tym nawet list z Australii.(PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY