New York
77°
Partly Cloudy
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
80%
30.17
SunMonTue
91°F
91°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Kierowca w Teksasie wjechał w tłum na przystanku autobusowym zabijając 7 osób

07.05.2023

Siedem osób oczekujących na przystanku autobusowym w przygranicznym mieście Brownsville, w Teksasie, zginęło, a od czterech do sześciu odniosło obrażenia w niedzielę, kiedy wjechał w nich kierowca SUV. Domniemany sprawca wypadku jest w areszcie.

Śledczy policji w Brownsville Martin Sandoval powiedział, że do wypadku doszło około godz. 8.30 rano miejscowego czasu.

Masakra miała miejsce w pobliżu schroniska dla imigrantów. Jego dyrektor Victor Maldonado, z Bishop Enrique San Pedro Ozanam Center, powiedział, że przejrzał nagrania z monitoringu po otrzymaniu telefonu o wypadku.

„Przystanek autobusu miejskiego znajduje się po drugiej stronie ulicy od schroniska i nie jest oznaczony. Nie było ławki, a ludzie siedzieli wzdłuż krawężnika” – wyjaśnił cytowany przez AP Maldonado, dodając, że większość ofiar to wenezuelscy mężczyźni.

Schronisko Ozanam jest jedynym przyjmującym imigrantów na noc w mieście Brownsville. Zajmuje się tysiącami osób zwolnionych z federalnego aresztu.

Według Maldonado w ciągu ostatnich dwóch miesięcy do schroniska trafiało od 250 do 380 imigrantów dziennie. Obiekt może pomieścić 250 osób, ale wielu przybyłych opuszcza ośrodek tego samego dnia.

AP zwraca uwagę, że w ciągu ostatnich kilku tygodni, wzrost liczby przekroczeń granicy skłonił miasto do ogłoszenia stanu wyjątkowego. Lokalne, stanowe i federalne agencje koordynowały egzekwowanie prawa i pomoc humanitarną. Schronisko oferuje migrantom transport w ciągu tygodnia. Mogą również swobodnie korzystać z transportu publicznego w mieście.

„Niektórzy z nich byli w drodze na dworzec autobusowy, ponieważ udawali się na miejsca przeznaczenia” – tłumaczył Maldonado.

Media poinformowały, że podejrzany o spowodowanie wypadku latynoski mężczyzna otrzymał pomoc medyczną, po czym został aresztowany.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ mal/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner