New York
59°
Cloudy
6:02 am7:45 pm EDT
5mph
49%
30.04
ThuFriSat
55°F
59°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

USA: Lekarz uznany za winnego przestępstw seksualnych popełnił samobójstwo w więzieniu

15.08.2022

Neurolog Ricardo Cruciani zmarł w poniedziałek w więzieniu Rikers Island w Nowym Jorku, jak się podejrzewa, w wyniku samobójstwa. Ława przysięgłych uznała go za winnego przestępstw seksualnych wobec sześciu pacjentek. Groziło mu dożywocie.

Według „New York Timesa” mężczyznę znaleziono w łazience więzienia z prześcieradłem wokół szyi. Interweniował personel medyczny, ale w godzinę później stwierdzono zgon.

68-letni dr Cruciani został uznany za winnego m.in. dwóch gwałtów, siedmiu przestępstw seksualnych, zarzutu o napaść seksualną, próbę gwałtu, a także wykorzystywania seksualnego.

„Sześć kobiet zeznało, że do wykorzystywania seksualnego często dochodziło za zamkniętymi drzwiami podczas wizyt w 2013 roku w centrum medycznym na Manhattanie, gdzie lekarz obnażał się i żądał seksu” – podała agencja AP.

Prokuratorzy stanu Nowy Jork oskarżyli Crucianiego o to, że w zamian za przepisywanie pacjentkom środków przeciwbólowych, domagał się od nich świadczeń seksualnych.

„Nie skończył wypisywać moich recept, dopóki nie zrobiłam czegoś dla niego” – cytuje telewizja Fox News jedną z kobiet.

Lekarz miał też postawione zarzuty federalne o wykorzystywanie seksualne w ciągu 15 lat pacjentek w swoich gabinetach w Nowym Jorku, Filadelfii i Hopewell w stanie New Jersey. Proces wyznaczono na styczeń.

Cruciani zaprzeczał zarzutom, a adwokat Fred Sosinsky mówił, że jego klient zamierza odwołać się od decyzji ławy przysięgłych.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner