New York
36°
Light Rain
7:06 am5:12 pm EST
7mph
80%
30.17
WedThuFri
41°F
45°F
34°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Turystyka

USA: Linie lotnicze odwołały około 4 tys. lotów ze względu na śnieżyce

23.12.2022

Linie lotnicze w USA odwołały w piątek około 4 tys. lotów ze względu na śnieżyce. Ponad 40 proc. wylotów skasowano na lotniskach Seattle-Tacoma w stanie Waszyngton i Detroit-Metro w stanie Michigan, a 18 proc. wylotów odwołano w Chicago na lotnisku O’Hara – podaje Reuters.

Federalny regulator lotnictwa cywilnego FAA ostrzegł w komunikacie, że niebezpieczna pogoda, która „przemieszcza się przez region Wielkich Jezior na północny wschód będzie miała bardzo duży wpływ na loty”.

Na lotniskach w Seattle, Detroit i Chicago wiatr wieje z szybkością około 80 km na godzinę.

Pas wyjątkowo mroźnej pogody rozciąga się od Teksasu na południu USA, do Montany na północnym zachodzie, przy granicy z Kanadą. Ostrzeżenia przed silnym mrozem wydano nawet w zazwyczaj ciepłych stanach południa jak Luizjana, Alabama, Floryda i Georgia.

Około 1,5 mln gospodarstw i firm było w piątek pozbawionych prądu. Firma FedEx ostrzegła klientów, że powodu zakłóceń transportu wywołanych pogodą muszą się liczyć z opóźnieniami w dostarczaniu przesyłek.

W czwartek linie lotnicze odwołały 2,7 tys. lotów, najwięcej na lotniskach w Chicago i Denver. Na ponad 20 trasach, głównie na środkowym zachodzie, przestały kursować pociągi Amtrak.

Najniższą temperaturę w piątek rano, minus 38 stopni C, odnotowano w miejscowości Havre w Montanie. W czwartek w Elk Park w Montanie było minus 46 stopni, a w Des Moines w stanie Iowa minus 38 stopni C. (PAP)

fit/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY