New York
81°
Fair
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
74%
30.14
SatSunMon
82°F
91°F
91°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: McDonald’s winnym oparzenia 4-latki gorącym McNuggetem. Sąd przyznał Olivii 800 tys. dolarów odszkodowania

24.07.2023

Pojawił się wyrok ws. incydentu, do którego doszło w pobliżu Fort Lauderdale na Florydzie. W 2019 roku dziewczynka – wówczas 4-letnia – poparzyła się gorącym nuggetem podczas wizyty w drive-thru restauracji McDonald’s w Tamarac. Wypadek zaowocował pozwem o ogromne odszkodowanie. Finalnie sąd zadecydował, że franczyza będzie musiała wypłacić rodzicom dziewczynki 800 000 dolarów z tytułu odszkodowania!

Do zdarzenia doszło w 2019 roku w McDonald’s w Tamarac. Rodzice wówczas 4-letniej Olivii Caraballo kupili córce zestaw, w którego skład wchodziły McNuggets z kurczaka. Kiedy dziewczynka sięgnęła po kawałek mięsa, ten wyślizgnął się jej z rąk i spadł na jej uda. McNugget miał być zbyt gorący, przez co 4-latka doznała poważnych oparzeń.

W następstwie incydentu rodzice Olivii pozwali McDonald’s o odszkodowanie. Początkowo para żądała oszałamiającej kwoty 15 000 000 dolarów. Po latach procesu sąd orzekł na korzyść rodziny. Chociaż nie zgodził się z tak wygórowanymi żądaniami, rodzina i tak otrzyma niezłą sumkę. McDonald’s będzie musiał zapłacić na rzecz Olivii 800 000 dolarów.

Zespół prawny rodziny był wyraźnie zadowolony z werdyktu, uznając go za znaczącą wygraną. Matka Olivii, Philana Holmes, rozmawiała z mediami po rozprawie, wyrażając zadowolenie z tego, iż głos jej córki został wysłuchany, a sprawiedliwości stało się zadość.

Holmes stwierdziła, że Olivia nadal odwiedza McDonald’s i od czasu do czasu lubi zjeść nuggetsy z kurczaka, chociaż teraz zachowuje szczególną ostrożność, by uniknąć takich wypadków.

Red. JŁ
(Źródło: Daily Loud)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner