New York
55°
Fog
6:20 am7:32 pm EDT
10mph
94%
29.37
SatSunMon
54°F
68°F
70°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Publicystyka
Turystyka

USA: Mężczyzna ranny w drugim ataku rekina na Hawajach w przeciągu tygodnia

14.12.2022

68-letni mężczyzna został zaatakowany we wtorek na Hawajach przez 3,5-metrowego żarłacza tygrysiego. Pływający w oceanie mężczyzna został ugryziony w brzuch, zdołał jednak przegonić rekina przy pomocy noża. To już drugi atak rekina w przeciągu tygodnia, ofiarą poprzedniego była kobieta, nie znaleziono jej ciała i uznano za zaginioną – poinformowały władze stanowe.

Do zdarzenia doszło u wybrzeży głównej wyspy archipelagu Hawajów, około 360 m od brzegu. Mężczyzna został zabrany do szpitala, jest w stanie stabilnym – przekazała policja, cytowana przez ABC News. Zaatakowany 68-latek pochodzi z miejscowości Waikoloa, w pobliżu której doszło do zdarzenia.

Po ataku w okolicznych miejscowościach wypoczynkowych umieszczono dodatkowe znaki ostrzegające przed rekinami.

W czwartek 60-letnia kobieta ze stanu Waszyngton zaginęła po tym, gdy została zaatakowana przez rekina u wybrzeży Maui, drugiej co do wielkości wyspy archipelagu Hawajów. Świadkiem zdarzenia był m.in. jej mąż. Kobiety nie odnaleziono.

W 2021 roku na całym świecie odnotowano 73 niesprowokowane ataki rekinów – podano w raporcie opracowanym przez muzeum historii naturalnej na Florydzie. Do sześciu z nich doszło na Hawajach. (PAP)

kjm/ adj/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner