New York
77°
Partly Cloudy
5:41 am8:23 pm EDT
3mph
52%
30.1
SatSunMon
86°F
88°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Mieszkanka Florydy wygrała milion dolarów i straciła cały majątek

16.07.2023

Wygrana miliona dolarów w zdrapce nie przyniosła szczęścia Kathryn Faver z Santa Rosa Beach na Florydzie – napisał w niedzielę portal News Com. Kobieta pobrała wygraną, opłaciła podatki, a za resztę kupiła nowy dom. Zdążyła przewieźć meble, lecz nim jeszcze odebrała psa od opiekującej się nim w czasie przeprowadzki osoby, z telefonu od szeryfa dowiedziała się, że jej dom wraz z całym życiowym dorobkiem płonie. „Nie przespałam w nim nawet nocy, nie spędziłam w nim nawet 10 minut” – powiedziała.

Domu, wyjątkowym zbiegiem okoliczności, kobieta nie zdążyła ubezpieczyć. Pechowa zwyciężczyni chciała podpisać umowy z ubezpieczycielem natychmiast po przeprowadzce.

Faver twierdzi, że winna jest firma przewożąca meble, której pracownicy postawili kartony na kuchennej płycie, a ta przez nieuwagę została włączona. Firma przeprowadzkowa nie ma jednak zamiaru ponosić odpowiedzialności za to wydarzenie – napisał portal dziennika „Palm Beach Post”.

W rezultacie mimo szczęścia na loterii kobieta stała się bankrutką: w nowym domu ulokowała całą wygraną kwotę. „Mam teraz na koncie najwyżej 300 dolarów” – pożaliła się redakcji. Nie ma nawet z czego opłacić niezbędnych napraw.

Aż trzecia część wygrywających na loteriach traci wszystko i musi ogłosić bankructwo – twierdzi redakcja lokalnego dziennika „Palm Beach Post”, która zbadała losy szczęściarzy, którym bardzo powiodło się w grach losowych na Florydzie. Zdaniem dziennikarzy ryzyko rośnie jeszcze bardziej, jeżeli wygrywa osoba o niskich dochodach. (PAP)

os/ tebe/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner