New York
64°
Mostly Cloudy
6:39 am7:20 pm EDT
10mph
62%
29.43
SunMonTue
52°F
61°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Na Florydzie 19-latek zastrzelił dziennikarkę i zranił fotoreportera relacjonujących jego wcześniejsze zabójstwo

23.02.2023

19-letni Keith Melvin Moses został zatrzymany w środę w pobliżu Orlando na Florydzie za zastrzelenie dziennikarki telewizyjnej i zranienie fotoreportera relacjonujących popełnione wcześniej tego dnia przez niego zabójstwo. Od jego kuli zginęła też 9-letnia dziewczynka.

Strzelanina miała miejsce na przedmieściach Orlando w Pine Hills.

Jak poinformował cytowany przez Reutersa szeryf hrabstwa Orange John Mina, Moses zabił w środę przed południem czasu miejscowego 20-letnią kobietę. Powrócił w kilka godzin później na miejsce zbrodni i otworzył ogień do relacjonujących sprawę zabójstwa reporterkę i fotografa telewizji kablowej Spectrum News 13.

Dziennikarka zmarła, a jej kolega znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym.

Zanim czarnoskóry Moses ich zaatakował, napadł także na mieszkające w pobliżu kobietę i jej 9-letnią córkę. Dziewczynkę zastrzelił a matkę przewieziono do szpitala w ciężkim stanie.

Według szeryfa Moses został zatrzymany wieczorem. Postawiono mu zarzut zabójstwa 20-latki. Przewidziane jest wkrótce jego formalne oskarżenie w związku z zastrzeleniem i zranieniem pozostałych ofiar.

Mina dodał, że kiedy podejrzanego zatrzymano był uzbrojony w pistolet. Ma długą przeszłość kryminalną, w tym „aresztowania pod zarzutem przestępstw z użyciem broni palnej, agresywne pobicia, włamania i spektakularne kradzieże”.

Zdaniem szeryfa Moses znał 20-latkę, ale nie miał żadnych związków ani z ekipą telewizyjną, a przyjechali w nieoznakowanym samochodzie, ani też z dziewczynką i jej matką. Motywy ataków nie są dotąd znane.

Z Waszyngtonu Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

02.04.2023 @ 13:00

Kiermasz

09.04.2023 @ 14:00

Polskie Spotkanie Wielkanocne