New York
59°
Fair
6:55 am7:09 pm EDT
7mph
40%
30.29
ThuFriSat
64°F
55°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Niemal 4 tys. psów rasy beagle uratowano z pseudohodowli

10.08.2022

Niemal 4 tys. psów rasy beagle uratowano z pseudohodowli w Cumberland w amerykańskim stanie Wirginia – poinformowała w środę stacja BBC. Była to jedna z największych akcji ratowania psów w historii Stanów Zjednoczonych.

Pseudohodowla należała do firmy farmaceutycznej, która prowadziła eksperymenty na zwierzętach i przetrzymywała je w złych warunkach.

Hodowla zarządzana przez spółkę Envigo RMS została pozwana w maju przez amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości, które oskarżyło ją o liczne akty okrucieństwa wobec zwierząt. Inspektorzy stwierdzili, że niektóre psy były zabijane zamiast otrzymywać opiekę weterynaryjną na uleczalne schorzenia. Czworonogi otrzymywały karmę zawierającą larwy, pleśń i odchody, a niektórym karmiącym sukom w ogóle odmawiano jedzenia. Ponadto 25 szczeniąt zmarło z wychłodzenia – pisze BBC.

Firma zaprzeczyła zarzutom, lecz ogłosiła, że zamyka hodowlę i przekaże psy organizacji charytatywnej Humane Society, zajmującej się prawami zwierząt.

Zwierzęta z pseudohodowli szukają teraz nowych domów, kilkaset z nich zostało już odebranych przez nowych właścicieli. Jak przekazała BBC, wiele uratowanych psów wykazuje objawy traumy, np. nie potrafi się bawić.(PAP)

szm/ akl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY