New York
63°
Fog
6:45 am6:50 pm EDT
17mph
92%
30.01
MonTueWed
63°F
64°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Pięć ofiar śmiertelnych strzelaniny w Teksasie 

30.04.2023

Pięć osób zginęło w nocy w z piątku na sobotę w strzelaninie w teksańskim miasteczku Cleveland. Jak poinformowała miejscowa policja, najmłodsza ofiara miała osiem lat.

Według policji mężczyzna był uzbrojony w karabin typu AR-15. Pozostaje on wciąż na wolności.

Jak podała stacja ABC News, do masakry doszło w sobotę ok. godz. 23:30 lokalnego czasu. Biura szeryfa hrabstwa San Jacinto zostało powiadomione o „nękaniu”. Kiedy jednak funkcjonariusze przybyli na miejsce zbrodni natrafili na kilka zastrzelonych osób.

„Najmłodsza ofiara miała osiem lat, a dwie kobiety odkryte w sypialni zasłaniały swymi ciałami dwoje ocalałych dzieci” – cytuje ABC News policję. Nie wyszczególnia „kim były pozostałe ofiary”.

Zdaniem władz podejrzanym o zabójstwa jest Meksykanin, który znajduje się „pod wpływem narkotyków”.

„Mężczyzna był znany z tego, że strzelał ze swojego karabinu na podwórku” – mówił przedstawiciel biura szeryfa w hrabstwie Jacinto.

Według ABC News kiedy policja przybyła na miejsce, w domu znajdowało się co najmniej 10 osób. Ofiary były w wieku od 8 do 40 lat.

„Okolicznych mieszkańców poinformowano, aby nie zbliżali się do miejsca zbrodni” – podała ABC News.

Policja nie ujawniła tożsamości, ani ewentualnego pokrewieństwa ofiar z podejrzanym. Potwierdziła, że strzelanina miała miejsce w jednym domu, a wszystkie ofiary pochodziły z Hondurasu. Cztery zmarły na miejscu zbrodni, a piąta po przewiezieniu do szpitala.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ sp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY