New York
55°
Sunny
7:13 am6:58 pm EDT
4mph
36%
29.89
TueWedThu
64°F
54°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Pies prezydenta Bidena znów pogryzł agenta ochrony. To 11 taki incydent

27.09.2023
Foto: https://www.facebook.com/POTUS

Commander, dwuletni owczarek niemiecki rodziny prezydenta USA Joe Bidena, pogryzł funkcjonariusza Secret Service. Agent został opatrzony w Białym Domu, nie odniósł poważnych obrażeń. To już 11 przypadek ataku Commandera na członka prezydenckiej ochrony.

W poniedziałek wieczorem umundurowany funkcjonariusz Secret Service „zetknął się ze zwierzęciem Pierwszej Rodziny i został pogryziony” – przekazał stacji CNN rzecznik prasowy tej służby.

Według ujawnionych w lipcu dokumentów, Commander do tego czasu 10. razy atakował funkcjonariuszy chroniących Biały Dom lub dom rodzinny Bidenów w Delaware. W listopadzie 2022 r. jeden z funkcjonariuszy zaatakowanych przez prezydenckiego psa trafił do szpitala.

Bidenowie zapewniali w lipcu, że Commander przejdzie dodatkowe szkolenie. CNN spytała rzeczniczkę pierwszej damy Jill Biden, Elizabeth Alexander, czy pies przeszedł już dodatkowy trening i czy zostaną podjęte inne działania. „Pierwsza Rodzina nadal pracuje nad tym, by pomóc Commanderowi radzić sobie w często nieprzewidywalnym środowisku Białego Domu” – napisano w odpowiedzi.

Alexander podkreśliła, że prezydent i jego małżonka są „niezwykle wdzięczni” Secret Service i personelowi Białego Domu za wszystko co robią, by zapewnić bezpieczeństwo „im, ich rodzinie i całemu państwu”.

Commander jest drugim psem Bidena, który zachowuje się agresywnie, w tym gryzie agentów Secret Service i personel Białego Domu. Pierwszego, też owczarka niemieckiego, Majora, rodzina prezydencka odesłała wcześniej do przyjaciół w Delaware.(PAP)

adj/ mal/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner