New York
45°
Cloudy
6:22 am5:52 pm EDT
11mph
87%
30.26
WedThuFri
54°F
52°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Podejrzany o zabójstwo ośmiu osób na przedmieściach Chicago znaleziony martwy

23.01.2024

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo ośmiu osób na przedmieściach Chicago w amerykańskim stanie Illinois został znaleziony martwy w stanie Teksas; najprawdopodobniej odebrał sobie życie po konfrontacji z tamtejszymi organami ścigania – poinformowała w poniedziałek policja.

Śmierć 23-letniego Romeo Nance’a w pobliżu miasta Natalia w Teksasie, około 56 km na południowy zachód od San Antonio, zakończyła policyjną obławę, która rozpoczęła się po zabójstwie jednego mężczyzny i zranienia drugiego w dwóch niedzielnych strzelaninach w rejonie Chicago.

Poszukiwania podejrzanego doprowadziły policję do odkrycia dwóch kolejnych miejsc zbrodni w poniedziałek w mieście Joliet w stanie Illinois, gdzie siedmiu członków jednej rodziny zostało zastrzelonych w dwóch domach znajdujących się naprzeciwko siebie.

Policja w hrabstwach Joliet i Will nie ustaliła jeszcze, jakie były motywy zbrodni. Zdaniem władz Romeo Nance znał ofiary, które znaleziono w niedzielę i poniedziałek w trzech różnych miejscach.

W poniedziałek policja w Joliet podała na Facebooku, że prowadzi śledztwo w sprawie zabitych osób i udostępniła zdjęcia podejrzanego mężczyzny oraz jego pojazdu – czerwonej toyoty camry, którą widziano w miejscach dwóch strzelanin w niedzielne popołudnie. (PAP)

mwt/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY