New York
77°
Fair
5:28 am8:18 pm EDT
13mph
34%
30.05
TueWedThu
72°F
73°F
81°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Policja aresztowała w Alabamie podejrzanych o postrzelenie 11 osób

09.01.2023

Policja w Alabamie aresztowała dwóch czarnoskórych mężczyzn podejrzanych o postrzelenie 11 osób w trakcie przyjęcia urodzinowego w hrabstwie Madison. Dwie ranne 20-latki zmarły przed przewiezieniem do szpitala.

Jak poinformowała w poniedziałek lokalna telewizja WHNT strzelanina rozgorzała z soboty na niedzielę podczas przyjęcia w pobliżu Ryland Pike. Kaitlyn Jenkins i Quantasia Grant zmarły na miejscu, Trzy inne osoby są w szpitalu w Huntsville w stanie krytycznym.

Czworo zranionych przewieziono do szpitala karetką. Pozostałe zostały przetransportowane prywatnymi pojazdami.

Jenkins była studentką Alabama A&M University. Jej uczelnia złożyła kondolencje najbliższej rodzinie, a także innym ofiarom strzelaniny.

Szeryf Kevin H. Turner powiedział, że aresztowano 20-letniego Ashtona Elliota i 19-letniego DeMarcusa Thompsona. Spodziewa się on kolejnych zatrzymań w miarę kontynuowania dochodzenia.

Inspektorzy śledczy ustalili, że starcie między kilkoma uczestnikami przyjęcia ostatecznie doprowadziło do strzelaniny. Wzięło w tym udział wiele osób i wciąż trwa praca nad identyfikacją wszystkich.

„Śledczy odzyskali ponad 200 łusek z wnętrza budynku, z parkingu i z jezdni. Łuski wskazują na wiele kalibrów broni ręcznej i karabinów” – podała WHNT.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner