New York
43°
Rain
6:22 am5:52 pm EDT
11mph
92%
30.23
WedThuFri
52°F
52°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Policjant w przebraniu Grincha wręcza kierowcom cebulę zamiast mandatów

23.12.2023

Oficer policji z hrabstwa Monroe na Florydzie kontroluje ruch drogowy przy szkołach w przebraniu Grincha z książki dla dzieci i tym, którzy przekraczają prędkość daje możliwość przyjęcia cebuli zamiast mandatu – donosi agencja Reutera. Jest to coroczna przedświąteczna tradycja mająca zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach.

Jak poinformował Reuters, przebrany w kostium zielonego stwora pułkownik Lou Caputo, postanowił w ten sposób okazać świąteczną wyrozumiałość kierowcom – ale tylko tym, którzy prędkość przekraczają o nie więcej niż 5 mil na godzinę (8 km/h).

„To ich zaskakuje. Ale kiedy daje im jasny wybór między mandatem lub cebulą, wybierają cebulę” – powiedział policjant agencji AP. Dodał, że niektórzy kierowcy oferują, że mogą zjeść cebulę na jego oczach.

Jak podała na Facebooku policja hrabstwa obejmującego wyspy Florida Keys, Caputo wciela się w Grincha co roku już od ponad 20 lat. To postać ze znanej wszystkim amerykańskim dzieciom książki „Jak Grinch skradł Święta”. W ekranizacji książki zrzędliwy złoczyńca zjada cebulę. (PAP)

osk/ kb/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY