New York
75°
Rain Shower
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
82%
30.17
SunMonTue
91°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Kultura

USA: Prokuratura wycofała zarzuty dla Aleca Baldwina w związku ze śmiercią operatorki na planie filmowym

20.04.2023

Prokuratorzy wycofali zarzuty karne dla Aleca Baldwina w związku z przypadkowym śmiertelnym postrzeleniem operatorki Halyny Hutchins na planie filmu „Rust” – poinformowali prawnicy aktora. W czwartek po 1,5-rocznej przerwie miały zostać wznowione prace nad filmem.

„Jesteśmy zadowoleni z decyzji, by umorzyć sprawę przeciwko Alecowi Baldwinowi, i zachęcamy do porządnego śledztwa w sprawie faktów i okoliczności tego tragicznego wypadku” – napisali prawnicy Baldwina w oświadczeniu cytowanym przez media.

Baldwin otrzymał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci w styczniu br. w związku z wypadkiem z października 2021 r., kiedy podczas ćwiczeń z pistoletem śmiertelnie postrzelił ukraińską operatorkę Halynę Hutchins i ranił reżysera Joela Souzę na planie westernu „Rust” w Nowym Meksyku. Zarzuty postawiono też specjalistce od broni Hannie Gutierrez-Reed. Ani Baldwin, ani Gutierrez-Reed nie przyznali się w sądzie do winy. Obojgu groziło do 18 miesięcy więzienia.

Jak wskazuje CNN, do wycofania zarzutów doszło miesiąc po tym, jak powołana do zbadania sprawy specjalna prokurator Andrea Reeb zrezygnowała z prowadzenia śledztwa.

W czwartek miało dojść do wznowienia filmowania produkcji. Był to efekt ugody zawartej z wdowcem po zmarłej operatorce Matthew Hutchinsem, w ramach której Hutchins miał dołączyć jako producent wykonawczy do „Rust”. (PAP)

osk/ mms/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner