New York
55°
Fog
6:20 am7:32 pm EDT
8mph
95%
29.36
SatSunMon
54°F
68°F
70°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA przeprowadziły udany test broni hipersonicznej

26.10.2022

Marynarka wojenna i armia USA przeprowadziły w środę z powodzeniem test broni hipersonicznej – poinformowała agencja Reuters, powołując się na komunikat US Navy.

Według US Navy testowa rakieta została wystrzelona z nadmorskiej wyrzutni w stanie Wirginia. Podczas testu oceniano sprzęt komunikacyjny i nawigacyjny broni naddźwiękowej, a także zaawansowane materiały, które mają wytrzymać wysokie temperatury w „rzeczywistych warunkach lotu naddźwiękowego”.

Amerykańska armia podkreśla, że obecny test Pentagonu miał na celu przetestowanie przyszłych aspektów konwencjonalnego szybkiego uderzenia marynarki wojennej i armii bronią hipersoniczną dalekiego zasięgu.

Według Reutersa, aby przyspieszyć prace nad rozwojem broni hipersonicznej, Pentagon przeprowadza eksperymenty z użyciem rakiety nie przekraczającej prędkości dźwięku – mniejszego i odpowiednio tańszego narzędzia testowego, które pozwala „wypełnić lukę” między testami naziemnymi a pełnowartościowymi testami w locie.

W lipcu USA poinformowały o pomyślnych testach dwóch pocisków naddźwiękowych u wybrzeży Kalifornii, wyprodukowanych przez Lockheed Martin, które zostały wystrzelone z bombowca strategicznego B-52H. (PAP)

zm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner