New York
41°
Cloudy
7:00 am5:19 pm EST
1mph
73%
29.96
TueWedThu
43°F
54°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Przywódca sekty ma 20 żon, jedną z nich jest jego 9-letnia córka

06.12.2022

Przywódca mormońskiego Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich został oskarżony o poligamię (posiadanie 20 „żon”) oraz uprawianie praktyk seksualnych z nieletnimi, w tym z własną dziewięcioletnią córką – napisał we wtorek portal Jerusalem Post.

Samuel Rappylee Bateman, 46-letni przywódca mormońskiej sekty praktykował – obserwowane przez współwyznawców – grupowe rytuały seksualne z dziećmi.

Ponadto jest oskarżony o poligamię (posiadanie 20 żon, z których wiele było nieletnich, a jedną z nich jest jego własna dziewięcioletnia córka), i zmuszanie ich do używania wiadra jako toalety – tak karał je za drobne przewinienia.

Jerusalem Post powołał się na dokumenty, udostępnione przez FBI gazecie „Salt Lake City Tribune”. Wynika z nich, że Bateman wykorzystywał nieletnie dziewczęta i dorosłe żony swoich męskich wyznawców seksualnie. Organizował rytualne orgie, którym przyglądali się jego męscy wyznawcy. Inny rytuał nazywał się „Poświęcenie cnoty”. Trzej dorośli mężczyźni wykorzystali trzy dziewczynki, z których jedna miała zaledwie 12 lat, a Bateman wystąpił w roli widza.

„Bateman miał jakoby +wypełniać wolę ojca w niebiesiech+, aby zachęcić swoich zwolenników, w tym nieletnie dzieci, do uczestnictwa w aktach seksualnych i spełniać swoje zachcianki” – wynika z oświadczenia FBI.

Bateman został aresztowany 13 września przez FBI – poinformował Jerusalem Post.

Według „Salt Lake City Tribune”, po aresztowaniu Batemana, dziewięć jego nieletnich „żon” trafiło do sierocińca w Arizonie. Jednak osiem z nich nagle wyjechało pod koniec listopada wraz z jego dorosłymi „żonami”. Gazeta utrzymuje, że ucieczka została zaaranżowana przez Baremana i jego dorosłe „żony”. Ostatecznie znaleziono je w hostelu w mieście Spokane (stan Waszyngton) po tym, jak próbowały użyć karty kredytowej należącej do firmy powiązanej z Fundamentalistycznym Kościołem Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. (PAP)

sm/ tebe/

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY