New York
63°
Cloudy
5:26 am8:22 pm EDT
11mph
66%
30.04
SunMonTue
72°F
79°F
79°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Rekordowa konfiskata metamfetaminy w Wirginii Zachodniej

24.03.2023

W rezultacie śledztwa w Wirginii Zachodniej władze skonfiskowały rekordowe w historii stanu 100 kg metamfetaminy. Przejęły też 14 kg kokainy, 10 kg fentanylu, 18 sztuk broni palnej i 747 tys. dolarów w gotówce.

„Ośmiomiesięczne dochodzenie, operacja +Smoke and Mirrors+, zaowocowała 54 aresztowaniami. Organy ścigania przeprowadziły 50 nakazów przeszukania” – podała w czwartek CBS.

Federalna ława przysięgłych wystosowała trzy akty oskarżenia, w których zarzuca 30 osobom udział w organizacji zajmującej się handlem narkotykami, która była odpowiedzialna za rozprowadzanie dużych ilości nielegalnych substancji w stolicy stanu Charleston – podała CBS.

Według prokuratora federalnego Willa Thompsona, ujęcie członków organizacji zajmującej się handlem narkotykami pozwoliło powstrzymać rekordową ilość metamfetaminy i innych niebezpiecznych narkotyków przed dotarciem do społeczności i spowodowaniem szkód.

„Śledztwo pokazuje, że wykorzystujemy wszystkie zasoby, w tym nowe i innowacyjne techniki śledcze, przeciwko tym, którzy uderzają w nasze społeczności za pomocą tej trucizny” – wyjaśnił Thompson.

Zarzuty przeciwko oskarżonym dotyczą m.in. zmowy w celu dystrybucji metamfetaminy w Charleston i okolicach okresie od listopada 2022 r. do marca 2023 roku. Inne wiążą się ze zmową w celu dystrybucji fentanylu i kokainy.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner