New York
63°
Fog
6:45 am6:50 pm EDT
17mph
92%
30.01
MonTueWed
63°F
64°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Republikanie opublikowali spot polityczny stworzony przez sztuczną inteligencję (WIDEO)

25.04.2023

Republikański Komitet Narodowy (RNC) odpowiedział na wtorkowe ogłoszenie kandydatury prezydenta Joe Bidena politycznym spotem złożonym w całości z obrazów przez sztuczną inteligencję. Film przedstawia „zdjęcia” ilustrujące rozmaite kryzysy, do których zdaniem Republikanów może doprowadzić reelekcja prezydenta.

32-sekundowy spot zatytułowany „Beat Biden” („Pokonać Bidena”) pokazuje fikcyjne zdjęcia Bidena i wiceprezydent Kamali Harris przemieszane ze stworzonymi przez AI obrazami m.in. chińskiej inwazji na Tajwan, scen ilustrujących kryzys bankowy, szturmu imigrantów przez granice, czy przestępców na ulicach San Francisco.

„Co jeśli najsłabszy prezydent, którego mieliśmy, zostanie ponownie wybrany?” – pyta napis na początku spotu.

Jak poinformował RNC, film – będący odpowiedzią na ogłoszenie przez prezydenta startu swojej kampanii reelekcyjnej – został w 100-proc. stworzony przez sztuczną inteligencję.

Generatory obrazów AI, takie jak Midjourney i DALL-E, są coraz częściej wykorzystywane w komunikacji politycznej. W internecie szeroko rozeszły się fikcyjne zdjęcia papieża Franciszka w puchowej kurtce, czy Donalda Trumpa zatrzymywanego przez policję. Jak przewiduje portal Axios, zarówno Republikanie, jak i inne grupy prawdopodobnie będą częściej używać tej technologii w kampanii wyborczej.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

osk/ tebe/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY