New York
61°
Cloudy
5:26 am8:22 pm EDT
13mph
68%
30.06
SunMonTue
72°F
79°F
79°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Setki ludzi odniosło obrażenia po przejściu tornada w Little Rock

01.04.2023

Setki ludzi odniosło obrażenia po przejściu tornada przez Little Rock, stolicy stanu Arkansas – podały w piątek lokalne media. Zagrożenie tornadami i gwałtownymi burzami wydano w piątek dla obszarów w 15 stanach, od Wisconsin na północy po Teksas na południu.

Jak poinformował lokalny oddział telewizji ABC, szpital University of Arkansas for Medical Sciences w Little Rock ogłosił, że działa w warunkach incydentu z masową liczbą ofiar, a obrażenia odniosło setki ludzi. Dokładna liczba ofiar nie jest jeszcze znana.

Nagrania wideo z tornada ukazują szeroką na kilka metrów trąbę powietrzną, która zrywała dachy i uszkodziła setki budynków w mieście. Według ekspertów telewizji CNN, tornado miało siłę 2 w pięciostopniowej skali EF (Enhanced Fujita). Narodowa Służba Meteorologiczna określiło trąbę powietrzną mianem „katastroficznej”.

200-tysięczne Little Rock, największe miasto Arkansas, jest jednym z wielu miejsc w środkowych Stanach Zjednoczonych, zagrożonych w piątek tornadami i niszczycielskimi burzami. Alerty wydano dla obszarów w 15 stanach, od okolic Chicago i Milwaukee po północną Luizjanę i północno-wschodni Teksas. Najwyższym poziomem zagrożenia objęto obszar zamieszkany przez 3 miliony ludzi, w tym Memphis w stanie Tennessee. Trąbę powietrzną zaobserwowano też w okolicach Peorii w Illinois.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

osk/ mma/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner