New York
45°
Clear
7:01 am4:29 pm EST
5mph
59%
30.44
SatSunMon
57°F
45°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Strzelanina w centrum handlowym

18.07.2022

Cztery osoby zginęły, a dwie odniosły rany w wyniku strzelaniny w centrum handlowym w Greenwood w stanie Indiana – poinformowała agencja Associated Press, cytując komunikat lokalnej policji. Jednym z zabitych jest domniemany strzelec.

Mężczyzna uzbrojony w karabin otworzył ogień w strefie gastronomicznej w centrum handlowym Greenwood Park Mall – poinformował szef departamentu policji w Greenwood Jim Ison. Napastnik został zabity przez uzbrojonego cywila.

Policja skonfiskowała podejrzany plecak, który znajdował się w łazience w pobliżu strefy gastronomicznej – powiedział Ison.

Funkcjonariusze udali się do centrum handlowego około godziny 18.00 (północ czasu polskiego) w odpowiedzi na zgłoszenie o strzelaninie.

Władze przeszukują pozostałe pomieszczenia w poszukiwaniu dalszych ofiar, ale uważają, że strzelanina była ograniczona do strefy gastronomicznej znajdującej się w centrum handlowym.

„Jesteśmy przerażeni kolejnym tego typu incydentem w naszym kraju” – powiedział Chris Bailey, zastępca szefa policji w Indianapolis.(PAP)

mma/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY