New York
45°
Cloudy
6:22 am5:52 pm EDT
11mph
87%
30.26
WedThuFri
54°F
52°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Trump w ogniu krytyki po stwierdzeniu, że migranci „zatruwają krew kraju”; to „naśladowanie Hitlera”

18.12.2023

Słowa b. prezydenta i czołowego kandydata republikanów na prezydenta Donalda Trumpa o „zatruwaniu krwi kraju” przez migrantów spotkały się z falą krytyki w USA. „To naśladowanie Hitlera” – skomentowali przedstawiciele kampanii prezydenta Bidena cytowani przez portal The Independent.

„Oni zatruwają krew tego kraju. To właśnie zrobili” – powiedział były prezydent na wiecu w New Hampshire. „Zatruwają szpitale psychiatryczne i więzienia na całym świecie. Nie tylko w Ameryce Południowej. Nie tylko w trzech lub czterech krajach, o których myślimy. Ale z całego świata przybywają do naszego kraju, z Afryki, z Azji”.

Po wiecu Trumpa w New Hampshire przedstawiciele kampanii prezydenta Joe Bidena stwierdzili, że Trump „naśladował Adolfa Hitlera”.

„Trump chwalił Kim Dzong Una i cytował Władimira Putina, kandydując na prezydenta z obietnicą rządzenia jako dyktator i zagrażania amerykańskiej demokracji” – powiedział rzecznik kampanii Ammar Moussa.

„Zakłada, że może wygrać te wybory, strasząc i dzieląc ten kraj. Myli się. W 2020 roku Amerykanie wybrali wizję nadziei i jedności prezydenta Bidena zamiast wizji strachu i podziałów Trumpa – i zrobią to samo w listopadzie przyszłego roku” – dodał.

Komentatorzy zwracają uwagę na coraz bardziej brutalną i autorytarną retorykę Trumpa. (PAP)

mwt/ mms/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY