Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: W piątek 13 stycznia na zwycięzcę loterii Mega Milions czeka 1,35 mld dolarów

12.01.2023

Najbliższy piątek 13 stycznia niekoniecznie musi być pechowy w USA. Może się okazać szczęśliwy dla zdobywcy głównej nagrody na loterii Mega Milions, której wartość wyniesie 1,35 mld dolarów.

Piątkowa nagroda będzie drugą co do wielkości w historii tej loterii. Jeśli ktoś wybierze jednorazową wypłatę otrzyma 707,9 mln USD minus podatek.

W miniony wtorek nikt nie wylosował w Mega Milions wszystkich numerów. Było jednak 6 154 167 niższych nagród w wysokości od 2 dolarów do 3 mln dolarów.

Po 3 mln USD wygrały m.in. dwie osoby ze stanów Nowy Jork i Connecticut. Po 1 mln dolarów wygrały kolejne dwie osoby ze stanów Nowy Jork i New Jersey.

Mega Millions jest jedną z dwóch największych loterii w Ameryce. Główna nagroda przekroczyła 1 mld dolarów cztery razy w ciągu nieco ponad czterech lat.

„Główna nagroda znów się przesunęła trzymając wszystkich, którzy śledzą Mega Millions w napięciu przez jeszcze jedno losowanie” – powiedział główny dyrektor konsorcjum Mega Millions Pat McDonald.

Dodał, że loteria zbiera fundusze na wiele dobrych celów, od edukacji do programów ochrony przyrody. „Jesteśmy dumni, że możemy wspierać te wysiłki” – oznajmił McDonald.

Ekspert ds. statystyki z Hofstra University profesor Bruce Torff przestrzegł jednak w telewizji ABC, że szansa na główną wygraną wynosi 1 na prawie 303 miliony. „Jest zatem 1363 razy bardziej prawdopodobne zostać uderzonym przez piorun niż wygrać na loterii” – wyliczył Torff.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY