New York
77°
Fair
5:28 am8:18 pm EDT
13mph
34%
30.05
TueWedThu
72°F
73°F
81°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Turystyka

USA: Ponad 500 uziemionych samolotów z powodu technicznych problemów Federalnej Administracji Lotnictwa

11.01.2023

Do godz. 9.30 rano czasu wschodniego (EST) (15.30 w Polsce) w USA wstrzymano wszystkie odloty. Biały Dom poinformował, że nie odkryto żadnego śladu cyberataku na Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) – poinformowała w środę telewizja CBS News.

Prezydent USA Joe Biden został poinformowany o incydencie – przekazała rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre. Dodała, że prezydent zlecił już przeprowadzenie śledztwa mającego zbadać przyczyny awarii.

„Samoloty nadal mogą lądować, jednak w tej chwili niemożliwe są ich starty” – powiedział podczas konferencji prasowej w Białym Domu Joe Biden.

Według danych strony FlightAware.com liczba opóźnionych lotów wewnętrznych i zewnętrznych w USA wynosi obecnie ponad 3,5 tys.

Agencja Associated Press poinformowała wcześniej w środę o problemie technicznym w Federalnej Administracji Lotnictwa, który spowodował opóźnienia lotów w całym kraju. „FAA pracuje nad przywróceniem systemu powiadamiania o lotach. Przeprowadzamy ostateczne kontrole i ponownie ładujemy system” – poinformowała wówczas agencja w poście na Twitterze. (PAP)

jbw/ tebe/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner