New York
63°
Sunny
6:02 am7:45 pm EDT
7mph
47%
29.96
ThuFriSat
55°F
59°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Publicystyka
Turystyka

USA: Z powodu pożaru na pokładzie samolot zawrócił na lotnisko w San Diego

08.02.2023

Na pokładzie Boeinga 737 lecącego we wtorek z San Diego do New Jersey w USA zapaliła się bateria laptopa pasażera, wzniecając mały pożar. Cztery osoby odniosły obrażenia i samolot w chwilę po starcie zawrócił na lotnisko.

Na pokładzie Boeinga United Airlines znajdowało się 159 ludzi. Według CBS News, dym przedostał się do kabiny pilotów. Załoga zareagowała bardzo szybko. W 11 minut po starcie samolot zawrócił na międzynarodowe lotnisko w San Diego.

Straż pożarna w kalifornijskim mieście potwierdziła, że przyczyną pożaru było zapalenie baterii. Nie było jednak jasne, dlaczego do tego doszło.

„Załoga Boeinga umieściła płonący przedmiot w torbie przeciwpożarowej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Ogień nie rozprzestrzenił się na samolot” – podała CBC News.

Kierownictwo United Airlines dziękowało załodze, za „szybkie działanie i priorytetowego traktowanie bezpieczeństwa wszystkich osób na pokładzie samolotu”.

Według wpisu straży pożarnej na Twitterze, cztery stewardesy zostały profilaktycznie przewiezione do szpitala UC San Diego Medical Center. Pasażerów i pozostałych członków załogi zbadano na miejscu.

„Podejmujemy przygotowania, aby nasi klienci dotarli do swoich miejsc przeznaczenia” – zapowiadały United Airlines.

CBS podkreśliła, że od roku 2006 w amerykańskich samolotach odnotowano 414 przypadków zapalenia lub przegrzania baterii laptopów.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner