New York
43°
Showers in the Vicinity
6:22 am5:52 pm EDT
9mph
87%
30.27
WedThuFri
52°F
52°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Z powodu śnieżyc odwołano ponad 2000 lotów

13.01.2024

Z powodu obfitych opadów śniegu, które uderzyły zwłaszcza w Środkowy Zachód, w całej Ameryce odwołano w piątek ponad 2000 lotów i odnotowano ponad 4500 opóźnień. Najbardziej dotknęło to ze względu na śnieg i lód podróżnych w Chicago. Na południu możliwe są tornada.

Kiedy okolice Chicago nawiedziła zimowa burza, informuje telewizja ABC, do godz. 17:40 w ciągu ostatniej doby na lotnisku O’Hare odwołano 852 loty, a opóźnienia wynosiły średnio 28 minut. Na lotnisku Midway odwołano natomiast 279 lotów, a średnie opóźnienia wynosiły ok. 15 minut.

Ostrzeżenia o burzach śnieżnych objęły Środkowy Zachód i rejon w Wielkich Jezior. Także południe i północny wschód USA czekają trudne warunki pogodowe

Obfite opady śniegu, porywy wiatru do 80 km/h i słaba widoczność miały się zgodnie z prognozami utrzymywać w piątkowy wieczór od Iowa do Wielkich Jezior, w tym w Chicago. Pogoda utrudnia także ruch na drogach w całym w stanie Illinois.

Według meteorologów w piątkowy wieczór na południu, od Atlanty po Raleigh w Karolinie Północnej, przewidziane są silne burze.

Do soboty na Środkowym Zachodzie spadnie od 15 do 20 cm śniegu. Na południu spodziewane są niszczycielskie wiatry. Możliwe są tornada.

W nocy burza przesunie się na północny wschód, przynosząc do 5 cm ulewnego deszczu i wiatr ponad 60 km/h w Waszyngtonie, Nowym Jorku i Bostonie.

Rzeki na północnym wschodzie kraju pozostają wezbrane w wyniku niedawnych opadów. Nadchodzące ulewy pogłębią te problemy. Rzeka Passaic w New Jersey osiągnęła szczytowy poziom w czwartkowy wieczór. W weekend na północnym wschodzie możliwe są gwałtowne powodzie rzek, a także na wybrzeżach.

Po burzach nadejdzie poważny podmuch arktyczny, który w weekend i na początku przyszłego tygodnia przyniesie ekstremalnie niskie temperatury milionom ludzi. Od sobotniego poranka, odczuwalna temperatura może spaść do minus ok. 51 stopni Celsjusza w Montanie i minus 40 na środkowych i północnych Równinach.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ jm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY