New York
75°
Fair
5:46 am8:18 pm EDT
4mph
88%
30.05
FriSatSun
86°F
86°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Za wywieszenie tęczowej flagi 27-latek zastrzelił właścicielkę sklepu, matkę dziewięciorga dzieci

22.08.2023

Kalifornijska policja zidentyfikowała mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu zastrzelił właścicielkę sklepu Laurę Carleton, ponieważ wywiesiła przed nim tęczową flagę – poinformował we wtorek portal telewizji „ABC”. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Cedar Glen, tego samego miasteczka, w którym zamordowana miała swój sklep.

Do zabójstwa doszło w piątek. Policja twierdzi, że sprawca najpierw obrzucił ofiarę homofobicznymi obelgami, a następnie zerwał z jej sklepu flagę. Carleton zaprotestowała; wówczas sprawca zastrzelił ją i uciekł. Kiedy kilka kilometrów od miejsca zbrodni odnaleźli go policjanci, zaczął do nich strzelać. Zginął w wymianie ognia – powiadomił lokalny szeryf. Żaden z policjantów nie został ranny.

66-letnia Carleton była mężatką z wieloletnim stażem i matką dziewięciorga dzieci. Była znana ze wsparcia udzielanego lokalnej społeczności LGBTQ. Podejrzany o zabójstwo został zidentyfikowany jako 27-letni Travis Ikeguchi. Na swoim kanale x (dawniej Twitter) zamieszał 27treści wymierzone w społeczność LGBTQ – twierdzą lokalne media.

Do morderstwa doszło w sytuacji wzrostu wrogości wobec społeczności LGBTQ – zauważa portal. (PAP)

os/ mms/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner