New York
81°
Partly Cloudy
5:36 am8:27 pm EDT
2mph
75%
30.14
SatSunMon
84°F
91°F
91°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

USA: Zaginiony jednoroczny owczarek australijski po 241-kilometrowej wędrówce wrócił do domu na Alasce

13.04.2023
Foto: Mandy Iworrigan

Zaginiony, jednoroczny owczarek australijski, Nanuq, przebył 241 km przez zamarznięte Morze Beringa, zanim został bezpiecznie zwrócony właścicielom na Alasce. W trakcie wędrówki pogryzła go prawdopodobnie foka, lub niedźwiedź polarny.

Według „Anchorage Daily News” w marcu właściciele psa żyjący w Gambell, odwiedzali miejscowość Savoogna na Wyspie Św. Wawrzyńca w Cieśninie Beringa. Tam właśnie zaginął Nanuq.

Miesiąc później w Wales w zachodniej Alasce, 241 km od Savoogna, pojawiły się umieszczone w internecie zdjęcia psa.

„Mój tata wysłał mi SMS-a z informacją: +W Wales jest pies, który wygląda jak Nanuq. To nasz pies! Co on robi w Wales?+” – opowiadała właścicielka Nanuqa, Mandy Iworrigan.

Według mediów dokładny przebieg wędrówki owczarka australijskiego najpewniej pozostanie tajemnicą. Psa odtransportowano z Wales samolotem do domu.

„Nie mam pojęcia, jak wylądował w Wales. Może lód przesunął się, kiedy polował. Jestem prawie pewna, że jadł resztki fok lub złapał fokę i prawdopodobnie także ptaki. Jest inteligentny” – oceniła Iworrigan.

Z wyjątkiem spuchniętej nogi, z dużymi śladami ugryzienia przez niezidentyfikowane zwierzę, Nanuq był w całkiem dobrym zdrowiu.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ tebe/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner