New York
48°
Cloudy
6:19 am7:33 pm EDT
15mph
60%
29.6
SunMonTue
72°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Ameryka

USA: Zimowa burza może zasypać Nową Anglię ponad metrem śniegu

04.04.2024

Burza zwana Nor’easter może zasypać północną część Nowej Anglii nawet ponad metrem mokrego śniegu. Spowoduje silne wiatry, mogące zablokować drogi, powalić drzewa i linie energetyczne w północnych częściach Nowej Anglii oraz stanu Nowy Jorku.

Według meteorologów AccuWeather, Nor’easter przyniesie prawdopodobnie jedne z największych opadów śniegu sezonu zimowego w północnej części Ameryki. Do Nowej Anglii należą stany: Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut.

Maksymalne kwietniowe opady śniegu zdaniem AccuWeather mogą przekroczyć 106 cm i najprawdopodobniej wystąpią na wzniesieniach i szczytach pasm górskich Presidential Range, Gór Zielonych i Adirondack.

Opady śniegu niekiedy mogą być większe niż 5 cm na godzinę i wystąpić w towarzystwie grzmotów i błyskawic.”Mokry śniegu spowoduje obciążenie drzew i linii energetycznych” – przewiduje Joe Lundberg, meteorolog AccuWeather. Wiatr w porywach dochodził będzie od 65 do 95 km/godz., a wzdłuż zboczy gór w północnej Nowej Anglii niemal 130 km/godz.

W opinii Lundberga przerwy w dostawie prądu w regionie mogą być rozległe i długotrwałe, ponieważ ekipom trudno będzie dotrzeć do miejsc, w których drzewa i głęboki, błotnisty śnieg zablokują drogi.

Monitorująca przerwy w dostawie prądu PowerOutage.us. ostrzega, że w znacznej części centralnych Appalachów, obszarów wybrzeża środkowego Atlantyku i południowego wybrzeża Nowej Anglii, temperatury będą zbyt wysokie, by umożliwić gromadzenie śniegu. Ulewne deszcze spowodują m.in. powodzie uliczne i rzeczne.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/wr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner