New York
81°
Fair
6:54 am6:35 pm EDT
7mph
53%
30.13
WedThuFri
82°F
75°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Kultura

USA: Zmarł były gitarzysta zespołu Dire Straits, Jack Sonni

01.09.2023

Były gitarzysta brytyjskiego zespołu Dire Straits, amerykański muzyk Jack Sonni zmarł w wieku 68 lat – poinformował w piątek tygodnik muzyczny „Billboard”. Sonni współtworzył legendarny album Dire Straits „Brothers in Arms”, który przez 14 tygodni zajmował pierwsze miejsce na listach przebojów w Wielkiej Brytanii.

Sonni zmarł 30 sierpnia. Byli członkowie zespołu potwierdzili informację o jego śmierci na stronie internetowej.

Amerykanin zainteresował się muzyką w młodości i uczył się grać na kilku instrumentach, w tym pianinie, trąbce i gitarze. Z liderem Dire Straits Markiem Knopflerem poznał się w sklepie z gitarami i po pewnym czasie został zaproszony do udziału w nagraniach piątego albumu studyjnego Dire Straits.

Wydana w 1985 roku płyta „Brothers in Arms” stała się hitem, zdobyła dwie nagrody Grammy, a liczba egzemplarzy sprzedanych na świecie wyniosła około 30 milionów.

Sonni grał razem z Dire Straits podczas słynnego koncertu Live Aid na stadionie Wembley. Pod koniec lat 80. gitarzysta zakończył karierę muzyczną i zajął się marketingiem. Brał jednak udział w projekcie Dire Straits Legacy zainicjowanym przez innych byłych muzyków zespołu. (PAP)

awl/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY